טכנאי שיניים

בן יהודה 110, ת"א | פקס: 03-5279024

טל´: 03-5277013 | נייד: 054-4490905

*עזרה ראשונה במקרים דחופים

לייעוץ מלאו טופס ונשמח לחזור אליכם בהקדם האפשרי:


השם שלך (*)

האימייל שלך: (*)

טלפון

ההודעה שלך

טכנאי שיניים

במידה ואתם חשים כאבי שיניים יכול להיות שתגלו מושגים חדשים בתחום רפואת השיניים כשאחד המושגים שיכול להיות שתכירו הוא "טכנאי שיניים". טיפול השיניים והחניכיים שלכם יתבצע על ידי רופא שיניים, אך יתכן מאד שהוא יזדקק לבדיקות שונות ותמיכה מהטכנאי. הטכנאי יכול לבצע עבודות שונות כמו למשל ייצור של מבנים דנטליים, יצירת תותבות עבור המטופל ויצירה של עזרים שונים בתחום השיניים. טכנאי השיניים משמשים לעזר עבור רופא השיניים, הם לא יכולים לקבוע בעצמם אלו טיפולים לעשות אך הם יכולים לקבל את הנחיות הרופא ועבודתם משמעותית מאד עבור הליך טיפולי השיניים.

חשיבות שיתוף הפעולה בין טכנאי שיניים לרופא

טכנאי שיניים הוא בעל מקצוע אשר יודע כיצד לבצע פעולות שונות למען המטופל ובהנחיות של רופא השיניים. על מנת לבצע את הפעולות השונות על הטכנאי להקשיב לרופא השיניים. כלומר, הטכנאי אינו יכול לקבוע מה המטופל צריך, אך עבודתו משמעותית מאד לתוצאה הסופית ולאיכות חייו של המטופל. עבור רופא השיניים הטכנאי חשוב מאד והוא לא פעם משמש כיד ימינו, האיש אשר מוציא מכין את התשתית בה יעשה שימוש. שיתוף הפעולה בין רופא השיניים לבין טכנאי השיניים יעניק למטופל את התוצאות הטובות ביותר להן הוא יכול לצפות. חשוב לציין כי על מנת להיות טכנאי שיניים יש לעבור הכשרה מתאימה ולכן אם אתם מגיעים לטיפול שיניים בו נעזרים בטכנאי ניתן לשער שתהיו בידיים מקצועיות.

הגנה מטעם משרד הבריאות

משרד הבריאות הוא האחראי להכשרת טכנאי השיניים וזאת מתוך מטרה להעניק למטופלים טיפול מקצועי ברמה הגבוהה ביותר. כולם יודעים כי טיפולי שיניים יכולים להיות מורכבים וגם כואבים ולכן חשוב להגיע לטכנאי מוכשר בעל תעודה שהופכת אותו לגורם המתאים לתמיכה בטיפול השיניים. חשוב לציין כי הטכנאי עצמו לא יכול לקבוע אלו טיפולים יעבור המטופל וגם אם יש לו ניסיון בליווי רופאי שיניים והוא רואה את הבדיקות השונות, הוא אינו יכול לקבוע איזה טיפול מומלץ למטופל או כיצד לבצע אותו. עם זאת, שיתוף פעולה בין הטכנאי לבין הרופא יכול להפוך את טיפול השיניים שלכם לטוב יותר ומתאים בדיוק עבורכם.


דילוג לתוכן