שיניים תותבות מאקריל

בן יהודה 110, ת"א | פקס: 03-5279024

טל´: 03-5277013 | נייד: 054-4490905

*עזרה ראשונה במקרים דחופים

לייעוץ מלאו טופס ונשמח לחזור אליכם בהקדם האפשרי:


השם שלך (*)

האימייל שלך: (*)

טלפון

ההודעה שלך

שיניים תותבות העשויות מאקריל

בתחילת המאה ה-20, פלסטיק אקרילי בא כתחליף לקאוצ'וק, אשר שימש לייצור שיניים תותבות עד אז. כיום, שיניים תותבות העשויות מאקריל הן הנפוצות ביותר ותואמות את האפשרויות הכספיות של פציינטים שלא יכולים להרשות לעצמם שיטות מתקדמות, כמו השתלות שיניים. תיאורטית, שיניים תותבות מאקריל מתאימות לכל הגילאים. בשיניים תותבות מסוג זה משתמשים אפילו ברפואת שיניים לילדים כדי למנוע התפתחות ליקוי הסגר במקרה של אבדן מוקדם של שיני חלב. כמו כן, תותבות חלקיות מאקריל שמים גם לצעירים כשלב ביניים בטיפול. בפועל, סוג זה של תותבות הוא הכי מבוקש בקרב הפציינטים הקשישים.

סוגים ומבנה של שיניים תותבות מאקריל

שיניים תותבות מפלסטיק אקרילי מורכבות מהבסיס, הנשען על העצם המכתשית וגוף הלסת, וכאשר מדובר בשיניים תותבות ללסת העליונה, הבסיס נשען גם על החיך, ומשיניים מלאכותיות. ישנם שני סוגים של תותבות מפלסטיק אקרילי: שיניים תותבות מלאות וחלקיות. בסוג הראשון משתמשים כאשר חסרות כל השיניים בלסת העליונה או התחתונה ובסוג השני – כאשר חסרות מספר שיניים ברצף. שיניים תותבות חלקיות מאובזרות בחלקים מתכתיים המאפשרים להושיב את התותבת במקומה. שיניים תותבות מפלסטיק אקרילי יכולות לשמש כפתרון קבוע, אך ברפואת שיניים המודרנית רואים בהן לרוב פתרון זמני לבעיה.

ייצור שיניים תותבות

תהליך הכנת שיניים תותבות הוא יחסית פשוט. ראשית, רופא השיניים עושה צילום רנטגן. לאחר מכן מכינים יציקה, שאותה שולחים למעבדת שיניים. ברגע שהמבנה מוכן – תהליך שיכול לקחת עד שבועיים, טכנאי שיניים מחזיר את העבודה שביצע לרופא, על מנת שהפציינט יוכל למדוד את השיניים התותבות. במקרה הצורך עושים שיפורים קטנים להתאמה מושלמת של השיניים התותבות. יש לציין שרפואת השיניים התקדמה מאוד מבחינת הדיוק של היציקה ואם בעבר הטכנאי לא תמיד היה מקבל מידע מדויק על מבנה הלסת של הפציינט הספציפי, כיום ישנן טכנולוגיות (כולל תכנון שיניים תותבות בתלת מימד), המאפשרות להתאים את השיניים התותבות באופן מלא למבנה האנטומי של הלסת, כך שלפציינט לא תהיה הרגשת אי-נוחות ותהליך ההסתגלות יהיה קצר.


דילוג לתוכן